İstinaf Savcısı, Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşlerin Cezalarının Onanmasını İstedi | İstanbul Vatan Gazetesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İstinaf Savcısı, Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşlerin Cezalarının Onanmasını İstedi21.09.2018 23:32

İstinaf Savcısı, Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşlerin Cezalarının Onanmasını İstedi

İstinaf Savcısı, Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşlerin Cezalarının Onanmasını İstedi


FETÖ'nün medya yapılanması davasına ilişkin, yeniden yargılama yapan istinaf mahkemesinde savcı, Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın da aralarında bulunduğu 6 sanık hakkındaki ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının onanmasını talep etti.


Bu haber 1328 kez okundu. FETÖ'nün medya yapılanması davasına ilişkin, yeniden yargılama yapan istinaf mahkemesinde savcı, Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın da aralarında bulunduğu 6 sanık hakkındaki ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının onanmasını talep etti.İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nde yapılan yeniden yargılamada, istinaf savcısı, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri gerekçesi ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın cezasının onanmasını istedi.

TUTUKLU SANIKLARIN MÜEBBET HAPİSLE CEZALANDIRILMASINA KARAR VERİLDİ
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nce büyük salonda yapılan duruşmada, sanıkların savunmalarının alınmasının ardından Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

Mütalaada, tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak, Tuğrul Özşengül, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek, Ahmet Altan ve tutuksuz sanık Mehmet Altan hakkında ilk derece mahkemesince yapılan yargılama sonucunda sanıkların TCK 309/1. maddesindeki "anayasayı ihlal" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmalarına karar verildiği kaydedildi.

Etiketler: İstinaf Savcısı - Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşlerin Cezalarının Onanmasını İstedi

Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.istanbulvatangazetesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright