Venezuela lideri Maduro'dan Filistin'e tam destek | İstanbul Vatan Gazetesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Venezuela lideri Maduro'dan Filistin'e tam destek18.05.2018 16:26

Venezuela lideri Maduro'dan Filistin'e tam destek

Venezuela lideri Maduro'dan Filistin'e tam destek


Venezuela lideri dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdği telekonferanslı sözleşme imza töreninden sonra Filistin konusunda da değerlendirmede bulundu.


Bu haber 442 kez okundu.

Venezuela'nın lideri Nicolas Maduro dün Ankara-Caracas arasında gerçekleştirilen iş birliği ve ticaret anlaşması sonrasında gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Değerlendirdiği konular arasında Filistin meselesi de vardı.

FİLİSTİN'E DESTEK

Arap ülkelerinin siyasi nedenlerle veremediği desteği komünist lider açıkça ve yüreklilikle dile getirdi. "Özellikle son dönemde Filistin'de yaşananlar kapsamında, tüm Müslüman ülkelere ve Filistin'e destek olduğumuzu açıkça ifade ediyorum." diyen Maduro, Filistin'in yanında oldukları mesajını verdi.

Venezuela lideri Maduro'dan Filistin'e tam destek

MADURO FİLİSTİN'İN YANINDA

Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun bu açıklaması aslında bir ilk olmamakla birlikte, daha önce gerçekleştirdiklerinin de bir teminatı durumunda.

2014 yılında gerçekleştirilen Gazze ablukasında İsrail'i terör devleti olarak ilan eden ilk ülkelerden biri olan Maduro, İsrail Büyükelçisi'ni ülkesinden kovmuş, Tel Aviv'den de çekilmişti.


Etiketler: Venezuela lideri Maduro'dan Filistin'e tam destek

Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.istanbulvatangazetesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright