CHP'de yine olaylı kongre | İstanbul Vatan Gazetesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> CHP'de yine olaylı kongre13.01.2018 15:41

CHP'de yine olaylı kongre

CHP'de yine olaylı kongre


CHP İstanbul İl Başkanı seçimi için 654 il delegesi Bostancı Kültür Merkezi'nde toplandı. Kongrede konuşmaların yapıldığı sırada ise gergin anlar yaşandı.


Bu haber 154 kez okundu.
Bostancı Gösteri Merkezi'nde toplanan CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi İstanbul İl Başkanı'nı seçmek için bir araya geldi.

KILIÇDAROĞLU KONUŞMA YAPTI
Kongreye CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Kongrede yaptığı konuşmasının başında Kılıçdaroğlu, "Bu kongrede bir eksiğimiz var, temel bir eksiğimiz var, hapishanede bir milletvekili arkadaşımız var. Hiçbir günahı ve suçu olmamasına karşın aramızda olmaması, hapishanede olması, demokrasinin, hukuk sisteminin bir ayıbıdır ve hukukun siyasallaşmasıdır." dedi.
KILIÇDAROĞLU UYARDI: KAVGA ETMEYİN
Kongre öncese CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu e son Antalya'da yaşanan kavgadan sonra rahatsızlığını dile getirdi ve bir daha kavga çıkmaması için uyarıda bulunmuştu.

ÇOK KONUŞAN DELEGELERE SALONDAN TEPKİ
Kılıçdaroğlu'nun tüm uyarılarına rağmen Bostancı'daki kongrede yine gerginlik yaşandı. Açılış konuşmalarında kürsüye çıkan delegelere uzun konuştukları için 'yeter' tepkisi geldi.

CHP'de yine olaylı kongre 

MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ SLOGANLARI
Başkan adaylarında Canan Kaftancıoğlu'nun Twitter paylaşımı "Mustafa Kemal’in askerleri değil Mustafa Kemal’in yolundayız dememiz lazım” kongrede gerginliğe yol açtı. Buna karşı Cemal Canpolat’ı destekleyen konuşmacılar “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” vurgu yaparak göndermede bulundu.

Etiketler: CHP'de yine olaylı kongre

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.istanbulvatangazetesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright