CHP'li Yılmaz'ın Türkçe Ezan Çıkışına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İlk Tepki: Husumetin Göstergesi | İstanbul Vatan Gazetesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> CHP'li Yılmaz'ın Türkçe Ezan Çıkışına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İlk Tepki: Husumetin Göstergesi10.11.2018 11:48

CHP'li Yılmaz'ın Türkçe Ezan Çıkışına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İlk Tepki: Husumetin Göstergesi

CHP'li Yılmaz'ın Türkçe Ezan Çıkışına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İlk Tepki: Husumetin Göstergesi


Atatürk'ü Anma Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'li Öztürk Yılmaz'ın Türkçe ezan açıklamalarını 'husumet' olarak değerlendirdi.


Bu haber 3993 kez okundu. Atatürk'ü Anma Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'li Öztürk Yılmaz'ın Türkçe ezan açıklamalarını 'husumet' olarak değerlendirdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen 10 Kasım programında Türkçe ezan tartışmalarını değerlendirdi. CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın Türkçe ezan çıkışına değinen Erdoğan, "Türkçe ezanın kamuoyu önünde savunulabiliyor olması bu özlemin, husumetin bir işaretidir." diye konuştu.

"HUSUMETİN İŞARETİ"
CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın başlattığı Türkçe ezan tartışmalarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bugün hala tek parti dönemiyle sembolleşmiş zulümlerden biri olan Türkçe ezanın kamuoyu önünde savunulabiliyor olması bu özlemin, husumetin bir işaretidir. Ezanın Arapça okunması bir şeyin ifadesidir. Türkçe ezan denince onu sadece biz anlarız. Arapça dendiği zaman bu evrensel olduğunun ifadesidir. Şimdi bunu değiştirmek bizi değerlerimizden uzaklaştırmanın adımıdır." diye konuştu.

Etiketler: CHP'li Yılmaz'ın Türkçe Ezan Çıkışına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İlk Tepki: Husumetin Göstergesi

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.istanbulvatangazetesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright