Rusya ve Türkiye, İdlib'de Kurulacak Silahsız Bölgenin Sınırları Üzerinde Anlaşmaya Vardı | İstanbul Vatan Gazetesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Rusya ve Türkiye, İdlib'de Kurulacak Silahsız Bölgenin Sınırları Üzerinde Anlaşmaya Vardı21.09.2018 23:38

Rusya ve Türkiye, İdlib'de Kurulacak Silahsız Bölgenin Sınırları Üzerinde Anlaşmaya Vardı

Rusya ve Türkiye, İdlib'de Kurulacak Silahsız Bölgenin Sınırları Üzerinde Anlaşmaya Vardı


Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ''Rusya ve Türkiye, İdlib'de kurulacak silahsızlandırılmış bölgenin sınırları üzerinde mutabakat sağladı.'' diye konuştu.


Bu haber 1997 kez okundu. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ''Rusya ve Türkiye, İdlib'de kurulacak silahsızlandırılmış bölgenin sınırları üzerinde mutabakat sağladı.'' diye konuştu.Moskova'da Bosna Hersek Dışişleri Bakanı İgor Crnadak ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Lavrov, "Rus ve Türk askeri yetkililer, önceki gün İdlib'deki silahsızlandırılmış bölgenin kesin sınırı üzerinde mutabakat sağladı. Dolayısıyla, Soçi'de varılan anlaşmaları ifa süreci, son derece aktif şekilde ilerliyor." dedi.

''BÖLGE, SURİYE ORDUSUNA VE HMEYMİM ÜSSÜNE SALDIRILARI ENGELLEYECEK''
Rusya ve Türkiye'nin İdlib kararını 'ara adım' olarak nitelendiren Lavrov, silahsızlandırılmış bölgenin Suriye ordusuna ve Hmeymim üssüne saldırıları engelleyeceğini kaydetti.

Lavrov, "Bu elbette ara adım, zira sadece bir silahsızlandırılmış bölge kuruluyor. Ancak bu aynı zamanda gerekli bir adım, zira bu bölgenin kurulması, İdlib gerilimi azaltma bölgesinden Suriye ordusu mevzilerine ve Hmeymim'deki Rus üssüne saldırıları önleme imkanı sunacak. İdlib anlaşması, her şeyden önce terör tehdidinin ortadan kaldırılmasını amaçlıyor." ifadelerini kullandı.

Etiketler: Rusya ve Türkiye - İdlib'de Kurulacak Silahsız Bölgenin Sınırları Üzerinde Anlaşmaya Vardı

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.istanbulvatangazetesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright