Dursun Özbek: Galatasaray'a 90 milyon lira verdim | İstanbul Vatan Gazetesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Dursun Özbek: Galatasaray'a 90 milyon lira verdim14.02.2018 14:37

Dursun Özbek: Galatasaray'a 90 milyon lira verdim

Dursun Özbek: Galatasaray'a 90 milyon lira verdim


Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek, aylık olağan divan kurulunda sarı-kırmızılı kulübe 90 milyon lira para verdiğini söyledi.


Bu haber 206 kez okundu.

Galatasaray'a sadece geçen dönemde 6 milyon TL'lk bağış yaptığını ifade eden Özbek, "Her dönemde Galatasaray'a hizmet etmekten onur duydum, bugün bu durumdaysam, mutlu bir yuvanın sahibiysem bunun tek bir sebebi var o da Galatasaray'dır. Usulsüz yaparak tek bir kuruş haram para boğazımdan geçmemiştir. Galatasaray lisesi, Galatasaray üniversitesi, Galatasaray platformunun konaklamalarına sponsorum. Biz hizmet verdiğimiz zaman fatura kesmek zorundasınız, yasa böyle. Zamanla da buna bağışa çevirirsiniz, biz de bu bağışları yaptık. Ne kadar bu bağış, divan başkanına bırakacağım. Geçtiğimiz dönem için 6 milyon TL bağışta bulunmuşum. Peki neden böyle yazarsınız? Fatura kesmiş para almış?" dedi.

Galatasaray'daki alacakları için "zorlamada" bulunmayacağını ifade eden Özbek, "90 milyon TL kasa kolaylığı sağladık, 150 milyon TL de kişisel kefaletimiz var. Bunu neden yaptık? Galatasaray ileriye gitsin. Galatasaray için 250 milyon TL'lik taşın altına elimizi soktuk ama bunları size hiç anlatmadık. Bu hiçbir zaman gurur meselesi de olmadı. Yasalara uygun bir şekilde de görevden ayrılırken verdiklerimizi teminat altına almamız gerekiyor ancak bunları farklı yönlere çekmek hoş değil. Galatasaray'ı zora sokacak hiçbir faaliyetim olmayacak (alkışlandı) ancak bu konuları medya üzerinden birbirimize mesaj vermek için kullanmayalım" ifadelerini kullandı.

"CAVANDA TRANSFERİ HATAYDI"

Transfer iddiaları hakkında da konuşan Özbek, "Transferle ilgili söylentiler var, basına servis ediliyor. NDiye transferinde 7.5 milyon euro bonservis bedeli var, 2.7 milyon euro da maaşıdır oyuncunun. Neden bunu 12 milyon euro yazarsınız, medyaya servis edersiniz? Neden? Ben bunu anlayamıyorum. İyi bir iş yapmışız, 7.5 milyon euroya almışız, menajer komisyonu da vardır ama sonrasına baktığımız zaman aşağı yukarı 8 milyon euroluk bir kar elde edilmiştir. Aynı şekilde Cavanda transferi için de. Cavanda'yı 1.8 milyon euroya yaptık. İyi bir transfer midir? Hayır, hata yaptık. Benim kim olduğum, ne yaptığım bellidir" şeklinde konuştu.


Etiketler: Dursun Özbek: Galatasaray'a 90 milyon lira verdim

Diğer SPOR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.istanbulvatangazetesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright